(Skoro) 30 otázek - 1. část

5. ledna 2018 v 20:52 | Janie |  Píšu
Dneska jsem se měla učit. Což znamená, že jsem surfovala po Instagramu s otevřeným sešitem položeným vedle sebe. Takhle se učím. Ale došla jsem zatím až do třeťáku, tak to asi není ještě tak zlý. No a narazila jsem na poměrně dost zajímavých třicet otázek. Byly trochu k zamyšlení nad sebou a hrozně se mi líbily, takže jsem si je přepsala a vyplnila. Taky přeložila z angličtiny, což je důvod, proč mi tři chybí - některý jsem prostě nedokázala přeložit ani se slovníkem. Přišlo mi škoda nechávat to válet jen tak v počítači, tak je hodím sem. Třeba je to zajímavý.

1. Kdyby ti někdo chtěl opravdu porozumět, co by měl číst, poslouchat a na co se dívat?
Měl by si poslechnout skoro všechno od Znouze, docela dost od Už jsme doma a fiXy, aspoň něco od N.V.Ú a od Insanie. A písničku Creep od Radiohead. Číst asi všechno možný, já jsem toho přečetla strašně moc a spousta knížek ve mně zanechala nějakou stopu. A dívat se hlavně kolem sebe.
2. Našla jsi někdy spisovatele, který myslí jako ty?
Zatím ne, upřímně ani nevím, jak bych to poznala. Většinou spíš žasnu nad tím, že někdo dokáže vymyslet příběh, který má hlavu a patu. To já moc neumím. Možná tak nějaký krátký příběh, ale vymyslet děj na třista, pětset, tisíc stránek… to už je úplně mimo moji ligu.
3. Líbí se ti tvoje jméno? Je nějaké, o kterém si myslíš, že by se k tobě hodilo lépe?
Moje jméno se mi vlastně vcelku líbí, ale štve mě, že se z něj dá udělat tolik absolutně hloupých tvarů jako Jaňulka, Jaňďa a podobně. Nicméně si nedokážu představit, že bych se jmenovala jinak.
4. Jsi věřící / duchovně zaměřená?
Nevěřím v boha a nemám moc ráda nejrůznější náboženství. Ale věřím že je Něco, nějaká síla nad námi. A taky že všechno co uděláme, dobré nebo špatné, se nám nějakým způsobem vrátí.
5. Jsi hrdá na svou národnost?
Ne že bych se vyloženě styděla, ale hrdost to taky není.
6. S jakou kapelou / hudebníkem jsi se v životě cítila nejvíc propojená?
Vždycky jsem se nejvíc našla v hudbě Znouzectnosti a tak to asi bude dál. Mají speciální místo v mém srdci. Jejich koncerty mají osobitou atmosféru, jen málo kapel si užiju tak jako Znouzi. Navíc se mi líbí, že mají jak písně k pousmání, tak i ty vážné či poetické a všechny nakonec vyjdou jako pohlazení po duši. Myslím, že by víc lidí mělo poslouchat Znouzi.


7. Jsi umělecky založená?
Jsem. Baví mě hlavně malovat a kreslit, tím se jsem asi schopná tak nějak nejvíc projevit. Zkoušela jsem i nějaké další věci - keramiku, šití, Fimo, dělala jsem naušnice, náramky a přívěsky, všechno mě bavilo, ale nikdy mi to nevydrželo moc dlouho, spíš je to taková okrajová záležitost. Malování bych však opouštěla nerada.
8. Máš nějaké krédo?
Ne.
9. Popiš svůj ideální den.
Ideální den by byla sobota. Vstala bych okolo devátý, ráno si chvíli četla a pak bych se šla na hodinu projít s pejskama do lesa. Potom bych do oběda kreslila a odpoledna šla ke koním. Jela bych na dlouhou vyjížďku. Po návratu domů bych možná trochu pouklízela a udělala něco do školy, pak bych si zas četla a večer bych šla s Domčou a Kamčou pařit do Kotelny na fiXu. Jo a druhej den bych vůbec neměla kocovinu.
10. Jsi psí nebo kočičí člověk?
Jsem asi spíš kočičí, ale protože mám dva psy, tak částečně i psí. Myslím si, že oboje zvířata mají něco do sebe. Nelíbí se mi, když někdo říká o kočkách, že je nemá rád, protože nejsou schopné mít rády. Není to pravda, ale je fakt, že kočka nemiluje tak bezpodmínečně jako pes a spousta koček nebude zůstávat na místě, kde se k nim špatně chovají. Jejich nezávislost je právě to, co se mi na kočkách líbí, jsou to velké osobnosti. Psi samozřejmě taky, jenom jsou zkrátka naladěni trochu jinak.
11. Jsi raději venku nebo vevnitř?
Když je hezky, jsem mnohem raději venku. Někdy i když je hnusně. Nesnáším třeba čekání na vlak v depresivní nádražní hale, radši sedím v parku. Neodradilo mě ani to, když jsem takhle jednou v Pardubicích fakt hrozně promrzla. Nerada se zavírám na celý dny doma, protože to pak dokáže člověka pěkně žrát - pozvolný vnitřní rozklad. Ale někdy se ráda celej den jen tak povaluju doma, to je taky fakt. Je potřeba mezi tím najít nějakou rovnováhu.
12. Hraješ na nějaký hudební nástroj, tvoříš hudbu?
Ne. Párkrát jsem se pokusila začít hrát na kytaru, ale zatím jsem si na to nějak pořádně nenašla čas, nebo spíš ten pravý zápal. Navíc jsem rozbila ladičku. Párkrát jsem se taky v návalu inspirace pokoušela sesmolit nějaký text k písničce, ale mám všechno hrozně kostrbatý. Ač hudbu miluju, asi zůstanu radši u poslouchání a obdivování, tvorbu přenechám těm, kterým to jde lépe.
13. Pět knížek v životě, které na tebe měly největší vliv.
Pán prstenů (jsou tři, ale budu je počítat jako jednu)
Malý princ
…a bude hůř.
Stopařův průvodce galaxií
Řbitov zvířátek
14. Kdybys vyrostla v jiném prostředí, myslíš si, že bys byla stejná jako teď?
Ne, protože si myslím, že to kde člověk vyroste, má velký vliv na to, co se z něj stane.

Druhá část tady
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama