Víc než šťastní

30. listopadu 2017 v 19:39 | Janie |  Píšu
Všimla jsem si jedné zajímavé věci.
Znám pár lidí (naštěstí je jich opravdu jen pár), kteří si hrají na to, jak jsou neustále šťastní, všechno je úžasné, žijí v souznění s vesmírem a myslí strašně pozitivně, jsou samé sluníčko, kytička, ňuniťuti všechno je bezva. Což jako není samo o sobě nic hroznýho. Já nikomu nezávidím, že je šťastný, zejména když mě samotný přece taky nic zásadního nechybí. Samozřejmě, trochu mě unavuje furt dokola poslouchat jak jsou v souladu se vším a se všema a jak bych se taky měla začít ladit na tu pohodovou frekvenci a být děsně nad věcí... ale tak, když jim to dělá radost žejo...
Jenomže potom je tu takový háček. Čím víc se s těmi lidmi vídám, čím víc motivačních obrázků a fotek z tanců kolem ohně pod hvězdami přidávají na facebook, tím míň jim to jejich nehynoucí štěstí, radost a soulad věřím. Tím víc se mi zdá, že to je jen tak na oko. Lhaní do kapsy ostatním a taky sobě. Předstírání, že "jsou víc, než šťastní". Že jim nic nechybí. Nikomu nezávidí. Jsou vyrovnaní a v úplné rovnováze. Jenže nejsou.
S jednou takovouhle víc-než-šťastnou paní jsem pracovala na brigádě. Okopávaly jsme spolu do úmoru pole pod rozpáleným srpnovým sluncem. Ona pořád mluvila a já skoro pořád mlčela. Mezi řečmi o tom, že bude vařit rizoto a jak její manžel má trenky se souložícími medvídky (to jsem potřebovala vědět) ze Vše za 39, se mi rozhodla promlouvat do duše a tvrdit mi, že jsem hrozně pesimistická (bylo mi blbě a měla jsem plný triko osin z ječmene), smutná (přemejšlela jsem jak se rozejít se svým přítelem) a zamlklá (jen jsem si nechtěla povídat o trenkách) a že bych s tím měla něco udělat. A ona že má skvělou knížku Umění pozitivního myšlení, a že od té doby, co si to přečetla, myslí jen pozitivně a všechno je najednou úplně úžasný, že je prostě teď nad všechno povznesená. Což upoutalo moji pozornost. Samozřejmě je mi známo, že když člověk myslí pozitivně tak je mu na světě líp a možná se mu i víc věcí podaří, ale mě to prostě vždycky nejde. Ale to nebyl důvod mého zájmu. Zaujalo mě to proto, že ta paní, ač duševně zřejmě velice na výši, pomlouvala každého, kdo jí zkřížil cestu. Ráno v šatně jedna ženská něco řekla a ona to za půl hodiny, jen co byla z doslechu, s nějakou jinou hned kvalitně proprala a prodrbala. Samozřejmě přede mnou. Protože já to nikde nebudu vykládat, určitě. No, nevykládala jsem, žejo. Ale přemýšlela jsem o tom. Jak by všichni čuměli, kdybych jim poslední den po měsíci mlčení vmetla do obličejů, co kde kdo o kom říkal.
Tahle paní nebyla jediná bytost oproštěná od všech pozemských závaží, která není tak úžasná, jak se snaží vypadat. Znám pár dalších takových, které lžou, podvádějí, pomlouvají nebo ubližují kde komu. Ale přitom říkají, že jim nic nechybí, že jsou tak šťastné a že každý by měl vnést světlo do své duše. Hele. Jsou na světě lidi, kteří fakt šířej radost kolem sebe a jsou opravdu takoví. Ale nekecaj pořád o tom, prostě to dělaj. Ty víc-než-šťastný lidi o kterých mluvím ale takový doopravdy nejsou, jen si přejou takový být nebo si myslí, že takový jsou a snaží se to cpát ostatním, kteří o to vůbec nestojí. Třeba mně. Já nejsem víc-než-šťastná, naopak mi je někdy dost blbě. Leckoho naštvu a někdy to udělám úmyslně. Leckdo naštve mě a někdy se vytáčím úplně bezdůvodně. Ale aspoň vím, že taková jsem a když se cejtím jako šedej mrak, nedělám ze sebe sluníčko. Tyhle typy jsem k sobě vždycky přitahovala, protože nejspíš vypadám smutně a ztraceně, ale jejich pomoc mi fakt nepomáhá. A zdá se, že ani nikomu jinýmu.
Je blbý muset předstírat, že jste někdo jinej. Lepší je mít rád sám sebe...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 padesatka padesatka | E-mail | Web | 30. listopadu 2017 v 20:42 | Reagovat

Jo, být normální je fakt dřina...:)

2 Eliss Eliss | Web | 30. listopadu 2017 v 21:34 | Reagovat

Ti co se tváří nejšťastněji bývají většinou velmi, velmi nešťastní...

3 Meduňka Meduňka | Web | 2. prosince 2017 v 20:00 | Reagovat

Zařazuji tvůj článek do výběru na tema-tydne.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama