Výtvarné experimenty

6. října 2017 v 19:18 | Janie |  Tvořím
Objevila jsem v Hradci nový obchod. Jsou to výtvarné potřeby. Nikdy předtím jsem neměla o jejich existenci ponětí, ale když jsem sháněla barvy na textil, náhodou jsem na ten krám narazila. Jít tam je jako spadnout do pasti. Je jasný, že kromě toho, co chcete, si odnesete ještě taky spoustu věcí, co nechcete. Aspoň mě se to tak stalo. Přišla jsem si tam jenom a výhradně pro ty barvy a odnesla jsem si blok akvarelových papírů, černý gelový fix na textil, svítící akrylovou barvu a nakonec i ty barvy, pro které jsem šla, ale zapomněla jsem si koupit modrou a žlutou, takže jsem se tam musela vrátit. Samozřejmě. Z druhé návštěvy už toho tolik nebylo, tři barvičky plus kroužkový blok s tvrdými papíry. Vyměnila jsem ho za svůj současný (teď už minulý) náčrtník. Je mi to trochu blbý vzhledem k tomu, že náčrtník není dokončenej... ale já k tomu měla důvod - chci tam i malovat, ne jen kreslit černým fixem, a můj původní náčrtník má hrozně slabé listy a malovat se do něj nedá. A jo, je tam taky to, co dost dobře vystihl Stephen King v knížce Temná věž, cituji: "A potom, aby toho nebylo málo, dostaneš nový nápad, celý naleštěný, jen svítí, přímo výstavní, bez jediného škrábance. Jestě jsi ho nestačil zmršit, aspoň zatím." Jo. Přesně tak to je. Ale jsem odhodlaná u tohohle vydržet. Aspoň zatím, hahaha.
No, se všemi těmihle nově nakoupenými blbůstkami se ve mně probudila spousta inspirace. Nevytvořila jsem vlastně nic moc kloudnýho, nebo spíš jsem se o to nesnažila, vlastně jsem jen experimentovala a nechala věci plynout, ale ve výsledku vzniklo pár věcí, které se mi líbí. Barvy na textil jsem ještě nevyzkoušela, ale akvarelový papír už jo.


Tenhle obrázek je ještě z konce září, byla to taková rychlomalbo-kresba, která začala katastrofálně a skončila celkem dobře.Tady jsem vůbec nevěděla, co budu dělat. Tak jsem si rozdělila papír páskou na tři sekce, každé jsem vytvořila nějaké pozadí a zaplnila to první věcí, která mě napadla. První dva obrázky jsem vytvořila hned, ale pak už bylo hrozně pozdě a šla jsem spát. Třetí, úplně spodní, jsem dokončovala teprve další den po poměrně dost husté hádce se spolubydlící (tentokrát jsem jí fakt málem dala po hubě), následkem čehož se mi strašně klepala ruka a čáry mi ujížděly všude možně.


Tohle je taková blbinka z pondělního dopoledne ve škole. Strašlivě jsem se nudila a tak jsem si začala čmárat propiskou a najednou z toho bylo tohle. Jmenuje se to Bubák jménem pondělí.


První stránka mého nového náčrtníku, taktéž po té husté hádce, ale ve stavu, kdy už jsem byla klidnější, válela se v posteli a poslouchala pohádku. Že jsem to jaksi zapomněla dokončit jsem si všimla až teď, hm. Neva.


A na závěr kousek, který se mi líbí asi nejvíc, taky jsem se u něj nevíc snažila - je to další bubák. Nevím, kde se teď ty příšery v mých obrázcích pořád berou, asi je to tím sychravým počasím. Ale je fakt, že je mnohem lepší dát jim prostor na papíře něž mít je v sobě.

A to je pro dnešek všechno. Dneska na mě doma čekaly ještě nová plátna a zdobené papíry, takže mám teď materiálu na tvorbu až až a už se hrozně těším, až se do toho vrhnu. Kdyby se do toho furt nemotala ta škola, bylo by to úžasné...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama