Proč neposlouchám rádio

18. srpna 2017 v 19:30 | Janie |  Hudba
Tento týden jsme na brigádě balili semínka do sáčků, rovnali jsme lahvičky a tak. Byli jsme tedy převážně vevnitř a celý týden nám tam hrálo rádio. Já rádio moc neposlouchám a když se vyskytne nějaké delší období, kdy náhodou jsme někde, kde rádio hraje, vždycky si připomenu, proč to tak mám. Chápu, že můj hudební vkus je vcelku specifickej, ale na druhou stranu nejsem žádnej zarytej odpůrce všeho, co je mimo můj vkus a jsem schopná překousnout hodně. Ale to, co milé rádio předvedlo tenhle týden, to už na mě bylo dost.
První den to šlo. Goťáka jsem vždycky nějak přetpěla, stejně tak všechny ty stolet starý omletý vykopávky, ale šlo to. Zavzpomínala jsem si dokonce na dětské časy, když začala hrát Lucie, hned se mi vybavilo, jak jsem se ještě na základce vždycky dívala na Dobré ráno a tu písničku tam často hráli. Tak to mě celkem potěšilo, vesele jsem cvakala sešívačkou sáčky s řepkou a najednou: Nejlíp jim bylo. "Jééé, Mňága a Žďorp v rádiu," zaradovala jsem se jako malý děcko. Jo, to mě taky potěšilo. Nejsem skalní fanda, ale ráda si je občas poslechnu. Takže se mi chvílema i zdálo, že možná rádiu křivdím. Jenže to byl jenom první den. Druhej den si vesele cvakám sešívačkou, zase zpívá Goťák tu samou odrhovačku a nejdnou zase Nejlíp jim bylo. "Jéé, hele, zase!" zaradovala jsem se znova. Jenže ve středu se ozvalo znova Nejlíp jim bylo. A ve čtvrtek opět... "No ksakru, tak copak má Mňága jenom jednu písničku?" A takhle to tam prosím pěkně bylo se vším. Od pondělí do pátku, každej den Xindl X - Na vodě, Kabáti - Pohoda, Slza - Celibát... pominu - li, že tyhle interprety fakt nemusím, tak jsem si zcela jistá, že ani jeden z nich nenahrál jenom jednu songu, která se tam teď bude mlít dokola deset let. Nejlíp na tom byl asi Hrůza, od toho se tam omílaly písničky dvě. Za tři dny už jsem toho měla právě tak akorát a byla jsem na nejlepší cestě zhnusit si i Nejlíp jim bylo.
Hudba je navíc jen jedna část toho, co se v rádiu děje. Další část jsou reklamy, ty jsou otravný všude... ale proboha! Každých patnáct minut pozvánka na Léto fest (což bude asi dost bizarní akce), následovaná "Pláááneooo Elektrooo dééééseeet procééént naaa všechnooo!" První dva dny ještě snesitelné, třetí den jsem měla tiky v oku, jakmile mě Robert Kodym začal po páté během hodiny zvát na Léto fest. Kromě reklam navíc rádobyvtipné rubriky, příšerný kecy moderátorů a tak dále.
Po týdnu jsme si připadala úplně vymletá. Úplně. Totálně zblblá. To rádio je stereotypní absolutně ubíjejícím způsobem, tak moc, až to bolí. Navíc se ani nemění to, co tam hrajou. Nemyslím jenom v průběhu tohohle jednoho týdne, ale pamatuju si, že spoustu těch písniček, co tam hrajou dneska, tam hráli před pěti lety a za pět let je tam určitě budou hrát ještě. Když už se tam občas vecpe nějaká třeba aspoň trochu inteligentní kapela, omelou tam jednu písničku stokrát a tím to hasne. Copak by to nešlo i jinak? Asi šlo. Nechápu lidi, co to vydrží poslouchat častěji. Mě to uvrhalo do takový temný nálady - děláš práci, která je víceméně stereotypní a do toho ti za zádama jede kouzelnej kolovrat Goťák - Kabáti- Léto fest - Goťák - Hrůza - Léto fest... Ano, měla jsem chvílemi slzy na krajíčku. Většinou když dělám nějakou nudnou neustále se opakující činnost, tak poslouchám pokaždý něco jinýho, klidně i jednu kapelu, ale jiný alba, jiný písničky... Ale to rádio tomu dodá nádech zoufalství. Nikdy se nic nezmění, každej den bude stejnej, čus.
Aspoň jsem si připomněla, proč rádio už dlouhý roky dobrovolně neposlouchám.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Danny Danny | 19. srpna 2017 v 8:02 | Reagovat

Přesně, moje slova. Já jsem teď taky byla na brigádě, kde měli puštěné rádio a fakt jak kolovrátek. Milion let staré vykopávky od Gotta, Muka, Hany Zagorové, Hříšný tanec, furt to samé od Hrůzy, Chinasek a když tam pustili Adele nebo Pink (takže každý den), tak jsem měla chuť jim to rádio rozflákat. Jako by existovalo málo interpretů. Ale zase jsem po dlouhé době slyšela snad půl diskografie od ABBY a Beatles, takže to nebylo tak marné.

2 Já | Web | 21. srpna 2017 v 15:29 | Reagovat

Mně taky vadí rádio. Pokud už potřebuju nějakou kulisu, pustím si písničky z mobilu a dělám si při tom svoje...
Mamka si občas pouští rádio. A je to každý den to samé. -__- Už mi to pár dobrých písniček zprotivilo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama