Den 29. - Píseň z mého dětství

19. srpna 2017 v 9:00 | Janie |  Hudba
Jsem dcera dvou víceméně pankáčů. To značí, že moje rodiče začaly poměrně záhy štvát všechny ty ušišlaný či uřvaný dětský songy, který jsem jako malý skřítě tak hrozně žrala. Nedivím se jim, nedávno jsem objevila CD s názvem "Dětské pecky" a v návalu nostalgie jsem si ho pustila. Nevím, co jsem si od toho slibovala. V momentě, kdy se ozvalo psychotechno, do kterého nějakej fakt drsnej stredja rapoval "Šla Nanynka do zelí," jsem dostala nejdřív záchvat smíchu, následně křeče v žaludku a tik do oka. Fuu, chudáci rodiče si museli projít peklem.
V roce 2008 jsem k vánocům dostala svoje vůbec první cédéčko. Mělo zelenožlutej obal s kašpárkem. Bylo to cédéčko skupiny Kašpárek v rohlíku a učinilo definitivní konec éře Dády Patrasové, Maxim turbulenc a psychotechna. Asi o rok nebo o dva později jsem dostala další cédéčko. Vyrostla jsem na tom já, ségra a teď vyrůstá i brácha a už nikomu nehrozí krvácení do mozku. A přiznám se bez špetky studu že i po téměř deseti letech si některý ty písničky ráda poslechnu. Totiž některý nejsou vůbec špatný.
Vybrala jsem písničku Vláček, která byla u nás doma vždycky žhavým favoritem. Co jsem tehdy nevěděla a nevěděla jsem to ještě dlouho potom, je, že tahle písnička je původně od Vypsané fixy a že jejich zpěvák + kytarista Márdi v Kašpárkovi taky zpívá a hraje. Jeho hlas jsem tam byla schopna rozšifrovat až po mnoha letech od doby, co jsem tohle zásadní cédéčko dostala do ruky. Všechno je propojený.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Já | Web | 21. srpna 2017 v 15:19 | Reagovat

Ani se nemáš za co stydět, že si to pouštíš. Já si také doteď pouším některé písničky, které jsem nonstop jela jako malé děcko. xD Většině lidem ty písničky přijdou fakt příšerný, ale já k nim mám prostě vztah, nějaké ty vzpomínky a to je dost obzvláštňuje a vylepšuje. :))

2 Janie Janie | Web | 21. srpna 2017 v 17:54 | Reagovat

[1]: Však se za to nestydím, a fakt jsem toho názoru, že tahle kapela dala dokupy kolikrát mnohem lepší věci, než leckteré "dospělé" kapely :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama