Starší obrázky

21. července 2017 v 21:53 | Janie |  Tvořím
Dneska jsem si zakládala novější výtvory do desek a vykoukly na mě starší obrázky, o kterých jsem si řekla, že by si také zasloužily vystavit na blog. Narazila jsem jako vždycky taky na prastaré kuriozity, nad kterými se vždycky pobavím a řeknu si, že i když moje tvorba není dokonalá, určitý pokrok jsem přece jen učinila.
Většina obrázků je z období únor - březen. Skoro všechny jsem pak strčila do výtvarné soutěže našeho intru, kde jsem nevyhrála vůbec nic, ale to nevadí. Byla tam obrovská konkurence a nádherné výtvory.
A teď už k samotným obrázkům.


Žeň koně!
Víte, jak vypadá znak Pardubic? Chudák rozpůlenej bělouš? No tak na ten jsem se podívala a bylo to. Viděla jsem to. Můj mozek pracuje zvláštním způsobem, kterej je docela fajn, i když je to občas náročný.


Modrá kočka Ačho
...ze série "Malujeme fixí písně"


Světlo
Nejstarší z obrázků v tomhle článku (prosinec). Mám k tomuhle obrázku dost silný citový vztah a ani vlastně nevím proč. Je mi ten jednorožec prostě sympatickej.


Zima v poušti
Tak trochu recyklace roky starého nápadu, který jsem i nakreslila, avšak jeho kvalita byla tragická. Tenhle je o něco lepší. Dřív jsem takovýhle blbinky kreslila a malovala (hlavně kreslila) pořád a i dnes se k tomu ráda vracím. Je to osvěžující, optimistické a dokážu tak zvednout náladu sama sobě. A i ostatním - pamatuju si, jak jsem své staré obrázky vystavovala ve městském papírnictví a lidi tam chodili a říkali, jak se jim ty obrázky líbí. Byly to jenom kresbičky pastelkama, ne moc hezký, ale od srdce. Starší verze tohoto obrázku tam taky visela. Nové ztvárnění si zasloužil.


Co se ti honí hlavou?
O tomhle obrázku jsem se už vlastně rozepsala v článku Už jsme doma, Švankmajer a výtvarka, avška pro úplnost ho sem dám. Taky proto, že ho pořád mám fakt ráda a už se těším, až si ho dám do rámečku.

Útěk
Koňská tématika je pro mě prakticky nevyčerpatelná. V úplných prvopočátcích jsem vždycky kreslila jenom koně, něco jiného jen zřídka. Když se někam dal nacpat kůň, tak jsem ho tam nacpala. Postupem času jsem se dopracovala i k jiným tématům než "kůň", ale pořád se k nim vracím. I když mi schází inspirace, tak něco s koněm vypotím vždycky.

A to je pro dnešní článek vše. Budu ráda za všechny názory a konstruktivní kritiku!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nicole Nicole | Web | 21. července 2017 v 22:20 | Reagovat

wau, to je naozaj skvelá tvorba :O určite to chce ešte nejaké menšie zlepšenie, ale si veľmi talentovaná :)

2 Janie Janie | Web | 21. července 2017 v 23:03 | Reagovat

[1]: Děkuju :) Na zlepšení je místo vždycky, to přijde :D

3 Kory Kory | Web | 20. září 2017 v 10:19 | Reagovat

Rozpůlenej kůň a Co se ti honí hlavou je skvělý..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama